ESKEDAR MAŠTAVIČIENĖ

Lietuvos pilietybę turinti pabėgėlė iš Etiopijos, verslininkė

Neeilinė Eskedar istorija: ką reiškia būti pabėgėle?

Eskedar Maštavičienė –  Iš Etiopijos kilusi ir Lietuvoje trylika metų gyvenanti verslininkė, kavos ekspertė su partneriais įkūrusi verslą Lietuvoje. Ji mėgstama Lietuvos televizijos laidų ir pramoginių projektų dalyvė.

Eskedar Lietuvoje baigė Vilniaus Gedimino technikos universitete, verslo vadybos mokslus, ten pat įgijo tarptautinio verslo vadybos magistro diplomą. Jos didžiulis užsidegimas gyventi Lietuvoje atsirado vos čia atvykus, todėl buvo didelė motyvacija išsilaikyti lietuvių kalbos bei Lietuvos Respublikos Konstitucijos pagrindų egzaminus, gauti pilietybę ir priimti šalies tradicijas.

Eskedar pasižymi didžiule drąsa ir atvirumu kalbėti apie Lietuvoje dažno gyventojo nutylimą toleranciją, atjautą, meilę kiekvienam nepaisant to, iš kur esame kilę ar kaip atrodome. Žavi Eskedar gebėjimas su empatija pažiūrėti į kritiškus Lietuvių žvilgsnius ar ne visuomet malonius išsireiškimus, dėl išskirtinės jos išvaizdos.

Konferencijoje Moters Vizija 2022 Eskedar Maštavičienė kalbės tema “Neeilinė Eskedar istorija: ką reiškia būti pabėgėle?”, ir pasidalins kaip atvykus į Lietuvą pavyko adaptuotis, auginti milžiniškas verslo ambicijas, neprarasti optimizmo ir veržlumo net susiduriant su sudėtingais gyvenimo iššūkiais.