VAIRA VIKE-FREIBERGA

Pirmoji moteris Prezidentė Baltijos šalyse

Kaip nugalėti savo baimes ir išdrįsti siekti pačių didžiausių tikslų, net kai būna labai sunku?

Vaira Vike-Freiberga vadovavo Latvijai 1999-2007 metais. Tai viena iškiliausių moterų-lyderių pasaulyje, priklausanti 29 įtakingiausių tarptautinių organizacijų taryboms ir valdyboms, tarp kurių ir Pasaulio moterų lyderių taryba. 2014-2019 metais Vaira Vike-Freiberga buvo išrinkta pasaulio lyderių aljanso – Madrido klubo, vienijančio daugiau kaip 100 buvusių valstybių ir vyriausybių vadovų, Prezidente.

V. Vike-Freibergos gyvenimas nelepino – teko išgyventi Raudonosios armijos įsiveržimą, pabėgėlių stovyklos Vokietijoje skurdą, daugiau nei 50 metų emigracijos kartėlį. Ji matė karinių nesutarimų niokojamą Europą, o nuo 16 metų, jau gyvendama su šeima Kanadoje, pradėjo dirbti ir mokytis vakarinėje mokykloje. Studijuodama suprato, kad moterys vis dar menkai vertinamos ir nusprendė įrodyti, kad jos gali pasiekti kur kas daugiau nei vyrai. Vairai Vike-Freibergai tikrai pavyko – 33 metų dėstytojos stažas Monrealio universitete, 16 parašytų knygų ir Latvijos Respublikos Prezidentės pareigos.

Dr. Vike-Freiberga kaip kviestinė pranešėja aktyviai dalyvauja įvairiuose tarptautiniuose renginiuose. Ji yra įvairių tarptautinių organizacijų, įskaitant Moterų pasaulio lyderių tarybą, narė. 2014 m. buvo išrinkta Pasaulio lyderių aljanso „Club de Madrid“ prezidente.

Vaira Vike-Freiberga pasidalins savo neįtikėtina patirtimi ir gyvenimo iššūkiais, atvedusiais iki svarbiausių pareigų, kurias įmanoma gauti. Prezidentė įvardins kaip siekti aukščiausių tikslų ir nepasiduoti.