RASA RAČIENĖ

Medicinos mokslų daktarė, vaikų gydytoja odontologė, LGBT vaiko mama

Netradicinės orientacijos vaikas. Ką mama pasiryžusi padaryti vaiko labui?

Rasa Račienė – medicinos mokslų daktarė, vaikų gydytoja odontologė, LGBT vaiko mama. Mama, kuri viešai stojo ginti ne tik savo, bet ir visų LGBTQ+ vaikų gerovės ir galimybės turėti lygias teises su visais.

Rasa save pristato kaip moterį, kuri nuo ankstyvos jaunystės matė prasmę motinystėje ir troško pati tapti mama. Šiuo metu ji turi net tris atžalas, ypatingai didžiuojasi jų pasiekimais ir kokiais žmonėmis jie tapo. Rasai, kaip Lietuvos pilietei, ypatingai svarbu Lietuvoje kurti tokią visuomenę, kurioje visi būtų priimti, gyventų saugiai ir galėtų laimingai realizuoti save, jausdamiesi lygiateisiais piliečiais.

Konferencijoje Moters Vizija 2022 Rasa Račienė kalbės tema  “Netradicinės orientacijos vaikas. Ką mama pasiryžusi padaryti vaiko labui?”. Pranešimo metu ji pasidalins asmenine istorija, kurioje atviraus,  ką reiškia būti LGBT mama, kokie jausmai ir mintys aplanko sužinojus, kad Tavo vaikas yra netradicinės lytinės orientacijos. Pranešėja teigia, kad tokios naujienos atneša ypač vertingų pamokų sau, nes tenka mokytis priimti, suprasti ir būti pasirengusiai “kovoti” už savo vaiko laimę bei gyvenimo kokybę. Rasa atvirai papasakos kokių klaidų ji pati pridarė, į kokias komiškas ir toli gražu nejuokingas situacijas yra pakliuvusi. Besąlyginė meilė savo vakui – pats didžiausias motyvas padaryti, ką reikia, net jei tai pažadas sau kasdien stovėti po prezidentūros langais, kol prezidentas ras laiko asmeniniam susitikimui.